do kasy suma: 0,00 zł
Masz pytania? Zadzwoń 12 293 38 74
Kategorie blog
Archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31
Chmura tagów
Jak skutecznie zwiększyć zasięg sieci WiFi?
Jak skutecznie zwiększyć zasięg sieci WiFi?

Jak skutecznie zwiększyć zasięg sieci WiFi?

Problem z zasięgiem sieci Wi-Fi potrafi być irytujący, zwłaszcza w momencie, kiedy oglądamy materiały wideo. Problemu nie należy wówczas szukać w kwestii software'owej, ponieważ nic znaczącego tym nie zdziałamy, a tylko stracimy swój czas. Wyjściem z takiej sytuacji jest najczęściej kupno właściwego urządzenia, które to odpowiednio wzmocni sygnał. Takich urządzeń na rynku jest dosyć sporo, jednak które z nich wybrać, aby sieć była tak samo efektywna na całej powierzchni budynku?

Wzmacniacz sygnału

 

To bardzo proste urządzenie, które pomoże skutecznie wzmocnić i rozbudować naszą sieć bezprzewodową. Zasada działania jest banalnie prosta — wzmacniacz odbiera sygnał i jak sama nazwa wskazuje, wzmacnia go i przekazuje dalej. Stworzenie podsieci na bazie sieci macierzystej jest niezwykle intuicyjne i nie powinno być problematyczne, nawet dla laików.

Transmitery sieciowe WiFi - internet w gniazdku

 

PowerLine, bo o takim rozwiązaniu mowa, to zestaw specjalnych adapterów, które umożliwiają wykorzystanie instalacji elektrycznej do stworzenia domowej sieci komputerowej. Te zmyślne urządzenia pozwalają na dostęp do internetu bezpośrednio z gniazdka elektrycznego z dowolnego miejsca w mieszkaniu, a nawet całego budynku. Brak konieczności zbędnego okablowania sieciowego sprawia, że sposób ten w elegancki i wygodny sposób dopełni naszą domową sieć.

Dodatkowy punkt dostępu

 

Ta metoda daje niemalże 100% pewność, że sygnał Wi-Fi zostanie odpowiednio wzmocniony i przekazany dalej. Jednak ma on swoje wady. Cała operacja potrafi być czasochłonna i wymaga dużo większego nakładu pracy, zwłaszcza jeśli budynek lub mieszkanie nie jest wyposażone w odpowiednią infrastrukturę internetową. Niemniej wspomnianą metodą można nawet dwukrotnie zwiększyć zakres działania swojej sieci.

Warto w tym miejscu dodać, że istnieje masa innych rozwiązań, jednak w tym krótkim poradniku skupiłem się na najskuteczniejszych metodach zwiększania zasięgu sieci bezprzewodowej. Ciężko wybrać, która z nich będzie najwłaściwsza. Należy przede wszystkim dokładnie przemyśleć, co lepiej sprawdzi się w naszym indywidualnym przypadku.

 
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Rejestracja

ul. Św Krzyża 5-7, Kraków
tel. 12 422 86 36 | otwarte 10-18

ul. Josepha Conrada 37, Kraków
tel. 12 293 38 50 | otwarte 9-17

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium