AMD Procesor Ryzen 9 7950X 4,5GHz
Brak towaru
towar niedostępny
Opis
AMD Ryzen 9 7950X

Zaprojektowany z myślą o graczach i twórcach treści, procesor AMD Ryzen 9 7950X w architekturze "Zen 4" zapewni Ci poziom wydajności, który sprosta wszystkim postawionym przed nim zadaniom. Skup się na tym co ważne i odnieś zwycięstwo na wirtualnym polu bitwy lub przygotuj projekt, który zachwyci wszystkich. Dzięki 16 rdzeniom, 32 wątkom, zegarom przyspieszającym do 5,7 GHz oraz 80 MB pamięci podręcznej, AMD Ryzen 9 7950X zapewni Ci wydajność zmieniającą perspektywę.
Architektura Zen 4
Za sprawą nowego socketu AM5 i technologii produkcji 5 nm FinFET, procesory AMD Ryzen serii 7000 pozwalają wejść na zupełnie nowy poziom i rozkręcić wydajność konfiguracji. Funkcja Precision Boost 2 automatycznie podnosi częstotliwość procesora, gdy jest to najbardziej potrzebne. AMD EXPO zwiększa taktowania pamięci DDR5, by odblokować wyższe opcje w grach. Precision Boost Overdrive wykorzystuje płytę główną, by podbijać osiągi za naciśnięciem jednego przycisku. A przy tym możesz dostosowywać ustawienia swojego procesora Ryzen 9 7950X za pomocą narzędzia AMD Ryzen Master.
Najnowsze technologie
Niezależnie od tego, czy renderujesz scenę 3D z wysoką liczbą poligonów, eksportujesz długie pliki wideo w wysokiej rozdzielczości czy wizualizujesz architektoniczne marzenia, procesor AMD Ryzen 9 7950X zapewni Ci oszczędność czasu. Oprócz czystej sprzętowej wydajności, możesz zwiększać swoją produktywność dzięki usprawniającym pracę rozwiązaniom, takim jak wsparcie dla pamięci masowej PCIe 5.0, pamięci RAM DDR5 i ultra szybkiego WiFi 6E czy dedykowanym akceleratorom wideo.
| Rodzina procesorów | AMD Ryzen™ |
| Seria procesora | Ryzen™ 9 7950X |
| Gniazdo procesora (socket) | Socket AM5 |
| Obsługiwany chipset |
X670
X670E
B650E
B650
|
| Architektura | Zen 4 |
| Taktowanie rdzenia | 4.5 GHz (5.7 GHz w trybie turbo) |
| Liczba rdzeni fizycznych | 16 |
| Liczba wątków | 32 wątki |
| Odblokowany mnożnik | Tak |
| Pamięć podręczna | 80 MB |
| Zintegrowany układ graficzny | Tak |
| Model układu graficznego | Radeon™ Graphics |
| Rodzaj obsługiwanej pamięci | DDR5-5200 |
| Proces litograficzny | 5 nm |
| Pobór mocy (TDP) | 170 W |
| Zastosowane technologie | AMD EXPO™ |
| Kod producenta | 100-100000514WOF |
Dane techniczne
| Typ procesora | AMD Ryzen |
| Generacja procesora | AMD Ryzen Gen.7 |
| Typ gniazda | Socket AM5 |
| Liczba rdzeni | 16 |
| Liczba wątków | 32 |
| Częstotliwość taktowania | 4.5 GHz |
| Taktowanie (Boost) | 5.7 GHz |
| Pamieć cache L3 | 80 MB |
| Zintegrowany układ graficzny | Radeon™ Graphics |
| TDP | 170 W |
| Technologia wykonania | 5 nm |
| Kod producenta | 100-100000514WOF |
| Okres gwarancji | 3 lata |
| Typ gwarancji | producenta |
Zaloguj się
ul. Josepha Conrada 37, Kraków
tel. 12 293 38 50 | otwarte 9-17