SILENTIUMPC FORTIS 3 HE1425 v2 CHŁODZENIE CPU
Brak towaru
towar niedostępny
Opis
SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2 to potężny, jednowieżowy zestaw chłodzenia procesora zapewniający najlepszy stosunek wydajność/cena w swojej klasie. Zaprojektowany od podstaw, aby osiągnąć optymalną równowagę pomiędzy powierzchnią odprowadzania ciepła, a przepływem powietrza. Wykorzystuje pięć Φ6 mm heatpipe’ów oraz duży, aluminiowy radiator składający się z 38 fin’ów.
Swój unikalny wygląd Fortis 3 HE1425 zawdzięcza czarnemu topowi oraz specjalnie zaprojektowanemu wentylatorowi.
Sigma PRO 140 mm PWM
Na standardowym wyposażeniu chłodzenia znajduje się wentylator SilentiumPC Sigma PRO 140 mm PWM. Oferuje on niezwykle cichą i wydajną pracę w zakresie 500 ~1400 obr./min. dopasowaną do możliwości radiatora. Zaawansowani użytkownicy mogą zwiększyć wydajność montując drugi, opcjonalny wentylator 140 mm używając dodatkowego zestawu mocowań (dołączone w pudełku).
Gabaryty
Fortis 3 HE1425 v2 zapewnia najwyższą kompatybilność z innymi komponentami. Asymetryczny radiator pozwala na montaż wysokich modułów pamięci RAM. Fortis 3 HE1425 v2 jest również jednym z najbardziej kompaktowych chłodzeń wyposażonych w wentylator 140 mm. Dzięki zastosowaniu niskoprofilowych śrub montażowych, wysokość schładzacza z wentylatorem to jedyne 158 mm. Oznacza to, że może być z powodzeniem instalowany wewnątrz większości obudów komputerowych dostępnych na rynku.
Rurki cieplne
SilentiumPC Fortis 3 HE1425 przenosi ciepło z podstawy do radiatora za pomocą pięciu 6-milimetrowych rurek cieplnych, które bezpośrednio dotykają procesora.

Montaż
Fortis 3 HE1425 v2 wykorzystuje sprawdzony i chwalony przez profesjonalistów system montażowy. Backplate oraz śruby zapewniają solidny docisk, szybką i bezpieczną instalację na płycie głównej. Radiator w kształcie litery V nadaje chłodzeniu niepowtarzalny wygląd, a także zapewnia lepszy dostęp do śruby montażowej. Lista kompatybilności obejmuje większosć nowoczesnych platform AMD i Intel.
Pactum PT-2
Poza niezbędnymi elementami w zestawie dostarczana jest też pasta termoprzewodząca Pactum PT-2 o podwyższonej przewodności cieplnej.
Dane techniczne
| Okres gwarancji | 2 lata |
| Typ gwarancji | producenta |
| Typ chłodzenia | Aktywne |
| Gniazdo procesora | Socket 1150;Socket 1151;Socket 1155;Socket 1156;Socket 1366;Socket 2011;Socket 775;Socket AM4;Socket AM2+;Socket AM3;Socket AM3+;Socket FM1;Socket FM2;Socket FM2+ |
| Sposób montażu | Wertykalny |
| Średnica wentylatora | 140 mm |
| Prędkość obrotowa | 500 - 1400 obr./min. |
| Poziom hałasu (max.) | 22 dBA |
| Wtyczka zasilająca | 4-pin PWM |
| Podświetlenie | Nie |
| Wymiary | 125x140x158 mm |
| Waga | 820 g |
Zaloguj się
ul. Josepha Conrada 37, Kraków
tel. 12 293 38 50 | otwarte 9-17