AMD RYZEN 5 2600X 3,6GHz PROCESOR TRAY
Brak towaru
towar niedostępny
Opis
AMD Ryzen 5
Linia procesorów AMD Ryzen 5 obejmuje jednostki ze średniej półki cenowej, które są dość uniwersalne i odpowiednie do większości zastosowań. Ich dopracowane parametry techniczne i rozsądna cena to czynniki, które powodują, że procesory Ryzen 5 są chętnie wybierane do komputerów domowych i dla graczy. Jednostki te mogą dysponować 4 lub 6 rdzeniami, co przekłada się na wysoką sprawność podczas bardziej skomplikowanych działań.Socket AM4
Procesor jest kompatybilny z płytami głównymi, które wyposażono w podstawkę AM4. To parametr pozwalający zweryfikować kompatybilność procesora z płytą główną. Socket AM4 to gniazdo procesora zaprojektowane dla licznych jednostek marki AMD. Podstawka AM4 obsługuje pamięć DDR4 i dysponuje 1331 pinami.Mikroarchitektura Zen
Procesor oparto o nowoczesną mikroarchitekturę Zen, dzięki czemu przewyższa on porównywalne jednostki poprzedniej generacji pod względem wydajności nawet o 40%. Procesory z mikroarchitekturą Zen świetnie sprawdzają się zarówno w pracy jednowątkowej, jak i w bardziej zaawansowanych operacjach.Brak zintegrowanego układu graficznego
Procesor nie dysponuje zintegrowanym układem graficznym. Konfiguracja wymaga więc zakupu oddzielnej karty graficznej, która zapewni zdecydowanie lepsze parametry niż jednostki zintegrowane. Procesor bez zintegrowanego układu graficznego to rozwiązanie polecane do wydajnych konfiguracji gamingowych, domowych i biznesowych.Bez załączonego chłodzenia
Procesor jest oferowany bez fabrycznego chłodzenia, dlatego konieczny będzie zakup oddzielnego zestawu chłodzącego. Takie rozwiązanie pozwala na dopasowanie parametrów chłodzenia do specyfiki procesora, komputera i do potrzeb użytkowych – można zdecydować się na chłodzenie powietrzem lub cieczą.Odblokowany mnożnik
Procesor dysponuje odblokowanym mnożnikiem, co oznacza, że można swobodnie podkręcać jego wydajność. Jednostka z odblokowanym mnożnikiem może uzyskać, dzięki podkręcaniu, o wiele wyższe poziomy taktowania niż standardowo, a to przekłada się na wzrost jej wydajności. Procesory z odblokowanym mnożnikiem są polecane szczególnie do topowych konfiguracji gamingowych i do najbardziej wymagających zastosowań.TDP 95
Współczynnik TDP dla tego modelu procesora lokuje się na poziomie 95 W, co oznacza, że jest to jednostka o dobrej wydajności i raczej standardowym zapotrzebowaniu na chłodzenie i energię. Procesor ten sprawdzi się więc w większości zastosowań, jak praca, projektowanie, korzystanie z multimediów oraz gier. Współczynnik TDP (Thermal Design Power) na poziomie 95 W to dobry kompromis pomiędzy wysoką wydajnością i energooszczędnością procesora.
Dane techniczne
| Typ procesora | AMD Ryzen |
| Generacja procesora | AMD Ryzen Gen.5 |
| Typ gniazda | Socket AM4 |
| Liczba rdzeni | 6 |
| Liczba wątków | 12 |
| Częstotliwość taktowania | 3.6 GHz |
| Taktowanie (Boost) | 4.2 GHz |
| Pamięć cache L2 | 3 MB |
| Pamieć cache L3 | 16 MB |
| Zintegrowany układ graficzny | Nie posiada |
| TDP | 95 W |
| Kod producenta | YD260XBCM6IAF |
| Okres gwarancji | 2 lata |
| Typ gwarancji | producenta |
Zaloguj się
ul. Josepha Conrada 37, Kraków
tel. 12 293 38 50 | otwarte 9-17