AMD RYZEN 7 7800X3D 5GHz AM5 PROCESOR
Brak towaru
towar niedostępny
Opis
AMD Ryzen 7 7800X3D

Łącząc technologię AMD 3D V-Cache z procesorami Ryzen serii 7000X3D, zyskujesz ogromny wzrost wydajności w grach. Komputery oparte na procesorze AMD Ryzen 7 7800X3D same w sobie stanowią niedoścignioną klasę i zapewniają niepowstrzymaną wydajność potrzebną, by wygrywać we najbardziej wymagających współczesnych tytułach. Gamingową jednostkę AMD Ryzen 7 7800X3D wyposażono w 8 rdzeni i 16 wątków, gotowych do pracy przy maksymalnym obciążeniu w grach i specjalistycznych aplikacjach. Pamięć cache tego procesora liczy łącznie aż 104 MB, a taktowanie rdzeni może sięgać aż do 5 GHz w trybie Boost.
Nowatorska architektura AMD Zen 4
Opracowany w nowej architekturze Zen 4 i wykonany w litografii 5 nm, procesor Ryzen 7 7800X3D osiąga wyższą stabilność pracy oraz lepszą sprawność energetyczną. Ulepszony proces produkcyjny pozwolił zwiększyć możliwości CPU przy zachowaniu niskiego poboru energii i TDP na poziomie 120 W. Za sprawą nowego socketu AM5 i technologii produkcji 5 nm FinFET, procesory AMD Ryzen serii 7000X3D pozwalają wejść na zupełnie nowy poziom i rozkręcić wydajność konfiguracji.
Nowatorska technologia 3D
Wyjątkowe możliwości AMD Ryzen 7 7800X3D zapewnia nowatorska, trójwymiarowa budowa chipletu z dodatkowym stosem pamięci 3D V-Cache. Pozwala to na jeszcze szybszy gaming, nawet w porównaniu z teoretycznie wydajniejszymi jednostkami. Procesor wykorzystuje nowy rodzaj pamięci L3 3D V-Cache, który uzupełnia standardowy cache do łącznej pojemności 104 MB. Zapewnia to jeszcze większe możliwości procesora, szczególnie w przypadku intensywnego gamingu.
| Seria procesora | Ryzen™ 7 7800X3D |
| Gniazdo procesora (socket) | Socket AM5 |
| Obsługiwany chipset |
X670
X670E
B650E
B650
|
| Architektura | Zen 4 |
| Taktowanie rdzenia | 4.2 GHz (5.0 GHz w trybie turbo) |
| Liczba rdzeni fizycznych | 8 rdzeni |
| Liczba wątków | 16 wątków |
| Pamięć podręczna | 104 MB |
| Zintegrowany układ graficzny | Tak |
| Model układu graficznego | Radeon™ Graphics |
| Rodzaj obsługiwanej pamięci | DDR5-5200 |
| Proces litograficzny | 5 nm |
| Pobór mocy (TDP) | 120 W |
| Zastosowane technologie |
AMD 3D V-Cache™
AMD EXPO™
|
| Chłodzenie w zestawie |
Nie
|
| Kod producenta | 100-100000910WOF |
Dane techniczne
| Typ procesora | AMD Ryzen |
| Generacja procesora | AMD Zen 4 |
| Typ gniazda | Socket AM5 |
| Liczba rdzeni | 8 |
| Liczba wątków | 16 |
| Częstotliwość taktowania | 4.2 GHz |
| Taktowanie (Boost) | 5.0 GHz |
| Pamieć cache L3 | 104 MB |
| Zintegrowany układ graficzny | Radeon™ Graphics |
| TDP | 120W |
| Technologia wykonania | 5 nm |
| Kod producenta | 100-100000910WOF |
| Okres gwarancji | 3 lata |
| Typ gwarancji | producenta |
Zaloguj się
ul. Josepha Conrada 37, Kraków
tel. 12 293 38 50 | otwarte 9-17