Karta graficzna SAPPHIRE PULSE AMD Rad RX 6800 OC
Brak towaru
towar niedostępny
Opis
Sapphire Radeon RX 6800 Gaming OC 16GB

Korzystaj z wysokich FPS podczas gamingu w 4K z nowatorską kartą graficzną Sapphire Radeon RX 6800 Gaming OC. Dzięki wyjątkowej architekturze AMD RDNA 2, aż 16 GB pamięci GDDR6, wsparciu dla PCI Express 4.0 oraz unikalnym technologiom od AMD możesz wycisnąć maksimum wydajności na potrzeby każdej kolejnej gry. A przy tym cieszyć się technologią Ray Tracing w czasie rzeczywistym.
Architektura AMD RDNA 2
Nowatorska architektura AMD RDNA 2 stanowi podstawę nowej generacji gamingowych układów GPU, zarówno w kartach graficznych do PC, jak i konsolach nowej generacji. Wprowadza znaczące postępy w porównaniu do poprzedniej architektury, w postaci ulepszonych jednostek obliczeniowych czy nowej technologii AMD Infinity Cache. Ciesz się jeszcze większą wydajnością i w pełni wspieranym sprzętowo Ray Tracingiem.
Wydajny układ chłodzenia
Sapphire Radeon RX 6800 Gaming OC posiada wydajny układ chłodzenia, który potrafi sprostać wymaganiom architektury AMD RDNA 2. Połączone łopatki trzech wentylatorów zapewniają cichą pracę, generując przy tym wysokie ciśnienie statyczne, zapewniające optymalne rozpraszanie ciepła. Masywny radiator z układem ciepłowodów gwarantuje sprawne odprowadzanie ciepła z pracującego GPU, a całą konstrukcję domyka stylowy backplate.
Zyskaj więcej FPS za darmo
Ta karta graficzna wspiera wyjątkowe funkcje od AMD, które pozwolą Ci zwiększyć ilość FPS w grach. Dzięki temu więcej mocy obliczeniowej pozostaje do renderowania efektów graficznych, takich jak Ray Tracing.
FidelityFX Super Resolution (FSR) to otwarty zestaw narzędzi dla projektantów gier, pozwalający na implementację tej funkcji w ich produkcjach. FSR to 9 unikalnych technologii, umożliwiających skalowanie obrazu do wyższej rozdzielczości, aby zwiększyć liczbę klatek na sekundę w wybranych grach.
Radeon Super Resolution (RSR) to oferowana przez oprogramowanie AMD funkcja, która wykorzystuje ten sam algorytm co FidelityFX. Dzięki oparciu na sterowniku, RSR nie wymaga integracji z konkretnym tytułem, pozwalając upskalować obraz w niemal każdej grze (wymaga: Windows 10/11 64-bit, sterownik Adrenalin Edition 22.3.1).
Unikalne technologie AMD
AMD FreeSync synchronizuje częstotliwość odświeżania monitora z szybkością generowania klatek na sekundę, by uniknąć szarpania obrazu i utraty płynności. Radeon Anti-Lag to z kolei rozwiązanie redukujące opóźnienia i przyspieszające czas reakcji.
Wsparcie dla HDMI 2.1 VRR rozszerza możliwości karty, zapewniając wsparcie dla przesyłania obrazu w jakości nawet 8K HDR do kompatybilnych wyświetlaczy HDMI 2.1 VRR.

Sprzętowy Ray Tracing
Nowatorskie rozwiązania w jednostkach obliczeniowych AMD RDNA 2 pozwoliły zaimplementować unikalną technologię, znaną jako Ray Accelerator. To wyspecjalizowane elementy sprzętowe, które zapewniają znaczący wzrost wydajności przy zastosowaniu technologii śledzenia promieni w czasie rzeczywistym. Ciesz się technologią Ray Tracing w grach również z kartami AMD.
Dane techniczne
| Producent grafiki | AMD |
| Układ graficzny | Radeon RX 6800 |
| Typ chłodzenia | Aktywne |
| Szyna pamięci | 128 bit |
| Pamięć | 16 GB |
| Taktowanie pamięci | 16GB GDDR6 |
| Taktowanie rdzenia (Boost) | 2170 MHz |
| Taktowanie rdzenia | 1950 MHz |
| Rdzenie CUDA | 3840 |
| Złącze D-Sub | 0 |
| Złącze DVI | 0 |
| Złącze HDMI | 1 |
| Złącze DisplayPort | 3 |
| Crossfire/SLI/NVLINK | Nie |
| Okres gwarancji | 3 lata |
| Typ gwarancji | producenta |
Zaloguj się
ul. Josepha Conrada 37, Kraków
tel. 12 293 38 50 | otwarte 9-17