LENOVO M490S I3-3217U/4/500 59400556
Brak towaru
towar niedostępny
Opis
| Jakość wykonania | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Oprogramowanie | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
| Ergonomia | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Jakość obrazu LCD | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
| Klawiatura | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Wydajność | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
| Touchpad | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Wydajność 3D | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
| Wymiary i waga | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Głośniki dźwięk | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
|
| Czas pracy na baterii | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
Głośność/cicha praca | ![]() ![]() ![]() ![]() ![]() |
| Wydajność ogólna laptopa
Test PCMark 7
|
dobry | |
| Wydajność procesora
Test Cinebench 11.5
|
dobry | |
| Wydajność 3D karty graficznej
Test 3DMark 06
|
dobry | |
| Wydajność dysku twardego
Test PCMark7
|
zadowalający | |
| Wydajność baterii
czas pracy w trybie oszczędnym
|
dobry | |
| Jasność ekranu
maksymalna luminancja
|
zadowalający |
Wyróżniającymi się cechami prezentowanego modelu są matowa matryc, atrakcyjny stosunek ceny do możliwości oraz dobra jakość wykonania.
Obudowa została wykonana z tworzywa sztucznego dobrej jakości. Zastosowany materiał zrobił na nas wrażenie solidnością i wytrzymałością. Także spasowanie poszczególnych elementów nie budzi zastrzeżeń.
Ekran umieszczono na solidnych zawiasach, które dobrze utrzymują go w ustalonej pozycji nawet w trakcie przenoszenia laptopa. Zawiasy umożliwiają odchylenie ekranu do 150 stopni.
Klawiatura robi pozytywne wrażenie. Klawisze rozmieszczone w odpowiedniej odległości od siebie, delikatny skok przekładają się na duży komfort pisania.
Touchpad o dużej powierzchni został dobrze wykonany. Płytka sensoryczna jest chropowata. Cechuje się dobrą precyzją działania i czułością na dotyk.
Ekran o przekątnej 14 cali i rozdzielczości 1366 x 768 pikseli oferuje obraz dobrej jakości. Dużym atutem jest matowa matryca, która zapobiega odbijaniu się otoczenia na powierzchni ekranu, co poprawia komfort korzystania z laptopa w jasnym świetle.
Procesor Intel Core i3-3217U zajmuje w rankingu procesorów wg benchmark.pl odległe miejsce. Przeprowadzone testy pozwoliły go sklasyfikować jako ekonomiczny, co oznacza, że sprawdzi się w wykonywaniu podstawowych zadań.
Laptop dysponuje dwoma kartami graficznymi. Pierwsza to zintegrowany układ Intel HD 4000 obsługująca mniej wymagające aplikacje. Druga natomiast to nVidia GeForce GT 710M zajmująca aktualnie 47 miejsce w rankingu kart graficznych wg benchmark.pl. Jej moc obliczeniowa poradzi sobie z mniej wymagającymi grami.
Lenovo IdeaPad M490s nie wyróżnia się długością czasu pracy na baterii. W trybie oszczędzania energii umożliwia pracę przez około 4 godziny, a w trybie wysokiej wydajności przez 2 godziny.
Testowany laptop został wyposażony w standardowy zestaw oprogramowania, w którego skład wchodzi m.in. pakiet biurowy Microsoft Office oraz McAfee Internet Security w wersjach próbnych oraz liczne aplikacje do konfigurowania ustawień komputera.
Lenovo IdeaPad M490s to laptop, który zrobił w labie bardzo pozytywne wrażenie. Zarówno jakość wykonania, jak i wydajne podzespoły czynią go jednym z najbardziej atrakcyjnych modeli w swoim segmencie cenowym. Dodatkowym atutem jest matowa matryca, rzadko spotykana w konkurencyjnych produktach. benchmark.pl
Dane techniczne
| Procesor | Intel Core I3 |
| Model procesora | i3-3217U 1,8Ghz |
| Pamięć RAM | 4GB |
| Sloty pamięci (zajęte/ogółem) | 1/2 |
| Dysk twardy HDD | 500 GB |
| Przekątna matrycy | 15,6" |
| Rozdzielczość | 1366x768 |
| Matryca dotykowa | Nie |
| Karta graficzna | Intel HD |
| Napęd optyczny | BRAK |
| Karta muzyczna | Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio |
| Połączenia sieciowe | 10/100/1000 Mbps;Zintegrowana 802.11 b/g/n;Wbudowany Bluetooth |
| Złącza | 2x USB 3.0;1x USB 2.0;1x HDMI;Wyjście słuchawkowe/wejście mikrofonowe |
| Okres gwarancji | 2 lata |
| Typ gwarancji | producenta |
Zaloguj się
ul. Josepha Conrada 37, Kraków
tel. 12 293 38 50 | otwarte 9-17





