Lenovo Legion 5 Pro i9-12900/16/1TB/RTX3070/W11
Brak towaru
towar niedostępny
Opis
Laptop Lenovo Legion 5 Pro 16IAH7H 82RF00QEPB i9-12900H 16 WQXGA 165Hz 16GB 1000SSD RTX3070

Profesjonalny sprzęt dla graczy
Lenovo Legion 5 Pro 16IAH7H to laptopy, które imponują dostępnymi konfiguracjami. Dysponują bowiem nie tylko procesorami Intel® Core™ 12-tej generacji oraz kartami GeForce RTX 3000. Oferują również matryce o wysokiej rozdzielczości, częstotliwości odświeżania i dokładnym odwzorowaniu barw. Takie zestawienie cech gwarantuje płynność animacji oraz szczegółowość świata przedstawionego w ulubionej grze użytkownika. To jednak nie wszystko, co oferuje ten komputer. Efektywny system chłodzenia, zaawansowane technologie audio oraz sztucznej inteligencji, a także wygodna klawiatura - to przykłady innych jego atutów. Z tak wyposażonym laptopem, każdy gracz może bez trudu pokazać swoje możliwości, niezależnie od czasu i miejsca odbywania się rozgrywki.

Nowoczesne i wydajne podzespoły
Legion 5 Pro 16IAH7H wyposażono w procesory Intel® Core™ 12-tej generacji oraz karty graficzne GeForce RTX 3000. Oba elementy oferują wysoką wydajność, zarówno podczas grania, jak i wykorzystywania ich np. do edycji filmu lub tworzenia animacji. Z tego względu laptopy te cieszą się popularnością wśród graczy oraz twórców treści. Pamięci RAM i SSD zapewnią natomiast krótki czas ładowania danych, co przekłada się na pozytywne wrażenia z korzystania z komputera. Optymalizująca działanie urządzenia sztuczna inteligencja jest swoistą wisienką na torcie. Dba ona bowiem o dostarczenie jak najlepszych doznań podczas użytkowania Legion 5 Pro 16IAH7H.

Wysokiej jakości dźwięk i obraz
Matryce dostępne w Legion 5 Pro 16IAH7H oferują dużą dokładność w oddawaniu kolorów oraz wysokie częstotliwości odświeżania. Cechują się też ponadprzeciętnymi rozdzielczościami, co łącznie sprawia, że wyświetlany na nich obraz wygląda bardzo realistycznie. Dzięki tym cechom, gracz jest w stanie w pełni zanurzyć się w klimacie swojej ulubionej gry. Pomaga w tym również system nagłośnienia stereo z obsługą technologii Nahimic Audio. Dzięki niemu wszystkie odtwarzane dźwięki brzmią prawdziwie, pomagając osiągnąć pełną immersję podczas przeprowadzanej rozgrywki.

Zawsze chłodna i stylowa obudowa
Obudowa Legion 5 Pro 16IAH7H wykonano w znacznej mierze z aluminium, co nadaje jej stylowego wyglądu. Sprawia to również, że jest ona przyjemna w dotyku, pozostając przy tym chłodna w każdej sytuacji. Specjalnie zaprojektowany układ chłodzenia CPU i GPU dba bowiem o efektywne odprowadzanie ciepła z nagrzewających się komponentów. Umieszczenie wylotów powietrza w tylnej części obudowy eliminuje też potencjalny dyskomfort cieplny użytkownika. Połączenie tych wszystkich cech jest przyczyną, dla której laptop zawsze oferuje wysoką wydajność, pozostając przy tym chłodny oraz cichy.

Odpowiednio wyposażony do gry
Legion 5 Pro 16IAH7H posiadają podświetlane* klawiatury, które bardzo dobrze sprawdzają się podczas użytkowania laptopa. Dotyczy to zarówno intensywnych sesji gier, jak i zwyczajnych czynności pokroju przeglądania internetu lub publikacji postów i blogów. Bogaty wachlarz dostępnych portów to z kolei łatwy sposób na rozbudowanie możliwości komputera. Bez problemów można dzięki temu korzystać z dodatkowych kontrolerów, podłączyć projektor lub monitor, a nawet zewnętrzną pamięć masową. Oprogramowanie Lenovo Vantage zoptymalizuje natomiast cały proces działania urządzenia, aby zapewnić jak najlepsze wrażenia podczas korzystania z laptopa.
| Produkt | |
| Producent | Lenovo Legion 5 Pro |
| Model produktu | Legion 5 Pro 16IAH7H |
| P/N produktu | 82RF00QEPB |
| Procesor | |
| Model procesora | Core™ i9-12900H |
| Liczba rdzeni procesora | 14 |
| Liczba rdzeni performance | 6 |
| Liczba rdzeni efficient | 8 |
| Taktowanie rdzeni procesora | 3,8 GHz (Max efficient core) |
| Taktowanie trybu turbo procesora | 5,0 GHz (Max performance core) |
| Pamięć cache procesora | 24 MB |
| Matryca | |
| Przekątna matrycy | 16" |
| Standard matrycy | WQXGA |
| Rozdzielczość matrycy | 2560 x 1600 |
| Powłoka matrycy | Matowa |
| Technologia ekranu | IPS |
| Jasność matrycy | 500 nit |
| Kontrast | 1200:1 |
| Pokrycie palety barw | 100% sRGB |
| Częstotliwość odświeżania matrycy | 165 Hz |
| Pamięć RAM | |
| Zainstalowana pojemność pamięci RAM | 16 GB |
| Ilość slotów pamięci RAM | 2 |
| Ilość wolnych slotów pamięci RAM | 0 |
| Możliwość rozbudowy pamięci RAM do | 64 GB |
| Częstotliwość pamięci RAM | 4800 MHz |
| Technologia wykonania pamięci RAM | SODIMM DDR5 |
| Dysk | |
| Ilość zainstalowanych dysków | 1 szt. |
| Typ dysku | SSD |
| Pojemność dysku podstawowego | 1000 GB |
| Interfejs dysku | M.2 (PCIe/NVMe Gen 4) |
| Wolne sloty | 1x M.2 (PCIe Gen 4) |
| Karta graficzna | |
| Model karty zintegrowanej | Intel® Iris Xe Graphics |
| Model karty dedykowanej | NVIDIA® GeForce RTX 3070 |
| Pamięć karty dedykowanej | 8 GB |
| Technologia pamięci karty dedykowanej | GDDR6 |
| TGP dedykowanej karty graficznej | max. 150 W |
| Komunikacja | |
| Karta sieciowa przewodowa | 10/100/1000 Mbps |
| Typ bezprzewodowej karty sieciowej | WiFi 6E (802.11 ax) |
| Bluetooth | 5.1 |
| Wyjścia i Wejścia | |
| HDMI | 1 szt. |
| USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) | 3 szt. |
| USB 3.2 Gen 2 typ C (10 Gbps) | 2 szt (z Display Port) |
| Thunderbolt | 1 szt - Thunderbolt 4 (z Display Port) |
| RJ-45 [LAN] | 1 szt. |
| Wyjście słuchawkowe | Combo |
| Wejście mikrofonu | Combo |
| Multimedia | |
| Karta dźwiękowa | HD Audio |
| Ilość głośników | 2 |
| Moc głośników | 2 W |
| Kamera | 0,9 Mpix |
| Wbudowany mikrofon | Tak |
| Klawiatura / Urządzenia wskazujące | |
| Układ klawiatury | Qwerty (International) |
| Podświetlenie klawiatury | Tak - podświetlenie białe |
| Panel numeryczny klawiatury | Tak |
| Typ urządzenia wskazującego | Touchpad |
| System operacyjny | |
| Wersja systemu operacyjnego | Windows 11 |
| Architektura systemu | 64 bit |
| Wersja językowa systemu operacyjnego | polska |
| Bateria | |
| Pojemność baterii | 80 Wh |
| Zabezpieczenia | |
| Szyfrowanie TPM | Tak |
| Właściwości fizyczne | |
| Kolor obudowy | Czarny, Szary |
| Materiał wykonania obudowy | Aluminium, Tworzywa sztuczne |
| Waga produktu | 2,5 kg |
| Wymiary | 20 x 360 x 264 mm |
Dane techniczne
| Procesor | AMD Ryzen 9 |
| Model procesora | Core™ i9-12900H |
| Pamięć RAM | 16GB |
| Sloty pamięci (zajęte/ogółem) | 2/2 |
| Dysk twardy HDD | Brak |
| Przekątna matrycy | 16" |
| Dysk SSD | 1000 GB |
| Rozdzielczość | 2560x1600 |
| Matryca dotykowa | Nie |
| Rodzaj matrycy | Matowa |
| Karta graficzna | Iris Xe Graphics, GeForce RTX 3070 |
| Pamięć karty graficznej | 8192 MB |
| Karta muzyczna | Intel High Definition Audio |
| Połączenia sieciowe | Karta sieciowa przewodowa 10/100/1000 Mbps Typ bezprzewodowej karty sieciowej WiFi 6E (802.11 ax) Bluetooth 5.1 |
| Złącza | HDMI 1 szt USB 3.2 Gen 1 (5 Gbps) 3 szt USB 3.2 Gen 2 typ C (10 Gbps) 2 szt (z Display Port) Thunderbolt 1 szt - Thunderbolt 4 (z Display Port) RJ-45 [LAN] 1 szt Wyjście słuchawkowe Combo Wejście mikrofonu Combo |
| System | Windows 11 |
| Waga | 2,5 kg |
| Okres gwarancji | 2 lata |
| Typ gwarancji | producenta |
Zaloguj się
ul. Josepha Conrada 37, Kraków
tel. 12 293 38 50 | otwarte 9-17